Platvorm ise on kahjuks hetkel kättesaadav ainult inglise keeles, aga kuna sihtgrupp on pohiliselt Eestlased, siis katsume siia koondada kogu info, mis vajalik, et platvormil hakkama saada ka Eesti keeles. Kui teil tekib raskusi kasutamisel või küsimusi, palun esitage need "Kontakt" lingi kaudu ja me kirjutame detailsed vastused siia või küsige teistelt kasutajatelt platvormil või Jututuba lingi all

Platvormil saab vaadata kõiki teadaandeid ilma kasutajat tekitamata, aga ise teadaande ülesriputamiseks tuleb kõigepealt kasutajaprofiil tekitada. Seda saab teha kas emaili verifitseerimise teel või oma Facebooki konto kasutajatunnusega sisselogimisel (tekitamisel on ka Google'i ja LinkedIni kasutajatunnustega sisselogimise võimalused). Facebookiga sisselogimisel täidab platvorm automaatselt ka mõned kasutajakonto väljad nagu pildi, aga neid saab hiljem vahetada.

Kui sa tahad teenust osta:
 1.  Otsi "Search" funktsiooniga inglise või eesti keelseid märksõnu kasutades neid teadaandeid, kus sulle sobivat teenust pakutakse
 2. Vali sobiva hinna ja profiiliga pakkuja ja klõpsa teadaandel. 
 3. Seal saad valida endale sobiva ajaühiku ning algatada makse sooritamise kaardidetailide sisestamisega. Maksekeskkonna turvalisus on rahvusvahelise teenusepakkuja Stripe poolt tagatud. 
 4. Pea meeles, et selleks, et makse kinnitataks, peab teenusepakkuja selle ajaühiku omalt poolt kinnitama. Selle kinnitusega saadab ta kaasa ka oma personaalse videokõne lingi, kus teenus toimub. Kopeeri see oma veebilehitsejasse. Võib juhtuda, et Zoom palub sul oma tarkvara allalaadida - see on kiire, tasuta ja ohutu. 
 5. Kui teenus on ära toimunud, palun pea meeles see omalt poolt kinnitada (ja tagasisidet anda), et makse laekuks pakkujale.
Kui sa tahad teadaannet postitada:
 1.  Klõpsa sinisel nupul "post a listing" platvormi ülemises parempoolses nurgas. 
 2. Vali, kas tahad osutada tasulist ("with online payment") või tasuta ("without online payment") teenust (aga palume seda varianti võimalusel mitte kasutada).
 3. Kirjelda, mida pakud ja lisa tunnihind.  Kirjelda kõiki tegevusi, milleks sa oma aega võiksid pakkuda - võimalusel inglise keeles, aga ka eesti keeles. Vali ka, mis keeles oled võimeline videokõne läbi viima. Platvorm küsib ka su asukohta "location", aga seda teistele kasutajatele ei näidata ja funktsioon on selleks, et teada, mis ajatsoonis sa oled, sest süsteem seda automaatselt ei määra, seega kirjuta ka oma ajatsoon listingu kirjeldusse ja veendu, et kliendil on toimumise aja osas sama arusaam. Kirjuta ka kindlasti, kas listing on mõeldud ainult ühele tarbijale korraga (sel juhul pead sa kohe pärast acceptimist selle tunni oma vabast kalendrist maha võtma) või mitmele korraga, nagu pilet (sel juhul ära võta maha)
 4. Postitamiseks klõpsa "post a listing" ja järgmisena laseb ta sul valida ajad, mil sa kättesaadav oled, et neid siis teistele kasutajatele pakkuda. . 
 5. Kui kasutaja tahab sinu aega broneerida, saad sa süsteemi kaudu sõnumi (mis saadetakse edasi ka sinu emailiaadressile) ja sa pead selle kinnitama, vajutades rohelisele nupule "Accept the Request" ja kirjutades tellijale sõnumisse oma personaalse videokõne lingi, mille siis nii sina kui teenuse ostja kokkulepitud ajal veebilehitsejasse kopeerite, et avada videokõne ruum. Videokqne lingi vqid tekitada kas ise, kui oskad Zoomi vqi Skype'i uut lahendust kasutada (vqi vaata meie lehel linki Videotarkvara, kuhu lisame uusi lahendusi) vqi juhuks kui sa ei oska, genereerime kqigile ka personaalse lingi (millega l"heb natuke aega) Zoomis vqi Skype'is ja selle teadasaamiseks on juhend j"rgnev:

Kuidas leida oma personaalne videokõne link?

 1. Kõigi videokõne lingid algavad ühtemoodi: bit.ly/home-source- (või siis www.bit.ly/home-source- kui sa oled nii rohkem harjunud)
 2. Aga lõpp on kõigil erinev ja võrdub sinu platvormi Username'iga. Oma Username'i leiad oma profiili vaadates (vajuta Edit Profile). See on väli, mida sa ise ei sisestanud, vaid süsteem genereeris sinu jaoks automaatselt. See on kujul eesnimi ja perekonnanime esimene initsiaal, pluss number kui sa ei ole esimene selle eesnime ja initsiaali kombinatsiooniga. Näiteks kui sinu nimi on Mari Tamm ja sa oled kolmas Mari Tamm, kes registreerub, on sinu username marit3
 3. Nende kahe erimese asja kombineerumisel selgub, et sinu personaalne link on bit.ly/home-source-marit3 vqi www.bit-ly/home-source-marit3.
 • See video link on alati aktiivne (kuigi võib kuluda paar tundi kuni ta esmakordselt aktiveerub peale esimese listingu loomist). Seega palun kontrolli, kas oskad seda kasutada enne kui esimese tellimuse aktsepteerid ja seda kliendiga jagad. Kopeeri see brauserisse (esimesel korral suunatakse sind vqibolla tasuta Zoomi tarkvara allalaadima. See on kiire ja turvaline)
 • Me soovitame kasutajatel ilma tungiva vajaduseta üle ühe teadaande mitte postitada - nii on lihtsam oma kalendrit hallata. Samas, tungiv vajadus võib olla see kui sa tahad õhtusel ja hommikusel ajal oma tunnihinna erinevana panna. 
 • Et tehing läbi läheks, pead sa ka oma maksedetailid sisestama - pangaarve numbri, kuhu Stripe väljamakseid teeb. Kui oled selle sisestanud, siis ilmub sinna hall tekst, et Stripe menetleb. Kui asud Eestis ja sisestasid Eesti pangaarve numbri, siis mõne minuti pärast muutub tekst punaseks ja hoiatab, et tuleb lisada identifitseerimisdokumente. Laadi üles oma ID kaardi või passi koopia ja mingi viimase kolme kuu sees väljastatud arve või pangaväljavõte, mis näitab sinu aadressi (pdf ei sobi, ainult png vqi jpg. Tee pdf'ist vajadusel ekraanitõmmis, mis ta pildiks muudab). Üleslaadimine on natuke ebaloogiline: kui sa oled faili valinud ja vajutanud Choose File, siis natuke aega ei juhtu mitte midagi. Ära paanitse, ta tegelikult laeb sinu faili üles ja mõne aja pärast (faili suurusest sõltuvalt) ilmub failinimi selle Choose File nupu kõrvale.  Kui mõlemat failinime näed, siis vajuta Save Details ja jällegi oota kannatlikult ega ära tee midagi muud - see leht on aeglane ja mõne minuti pärastt liigutab ta sind edasi lehele, mis loodetavasti ütleb, et sinu detailid said edukalt salvestatud (hallis kirjas) ning järgmise paari tunni jooksul muutub see kiri loodetavasti roheliseks ja ütleb, et su detailid on kontrollitud ning sa oled valmis väljamakseid vastu võtma. 
 • Väljamakse toimub ainult siis kui mõlemad osapooled kinnitavad, et kõne toimus nagu kokku lepitult. Selle kinnituse käigus on mõlemal osapoolel ka võimalus teisele kasutajale oma hinnang anda, mis platvormi ülejäänud kasutajatele nähtav on. Kui makse on autoriseeritud, saad sa emaili nii Home-Source'ilt kui ka Stripe'ilt, aga raha arvele jõudmine võtab veel paar nädalat aega.
 • Väljamaksetelt on platvormitasu juba maha võetud. Ehk siis kui su tunnihinnaks on 10 eurot, saad sa 9.50 väljamaksena. Sinu vastutada on selle pealt ka kõik maksud maksta - vajadusel käibemaks ja tulumaks.
 • Platvorm on üldiselt disainitud eraisikutele (soovitame kasutada ettevõtluskontot) või füüsilisest isikust ettevõtjale, ja väikefirmade puhul on maksete vastuvõtmine firma arvele keeruline, aga me proovime leida lahendusi, et ka väikefirmade jaoks asi tööle panna.